Family Suite - Opera - Caumartin II

  • 50 m²
  • 2 sovrum
  • 1 badrum

Merveil - Family Suite - Opera - Caumartin II Paris, som har spafaciliteter som behandlingsrum, ligger i distriktet 9:e arr. - Opéra–Haussmann, ungefär 15 minuter till fots från Saint-Augustin. För gästerna som reser med bil erbjuder den här 50 m² stora lägenheten en allmän parkering i närheten.

Den här lägenheten med 2 sovrum har klädloge och vetter mot staden. Merveil - Family Suite - Opera - Caumartin II erbjuder en separat toalett och en dusch för ökad komfort. Det finns också hårtorkar, badlakan och handdukar.

Merveil - Family Suite - Opera - Caumartin II ger också möjlighet att varva ner med frisörsalong och ansiktsbehandling. Gästerna har ett fitnesscenter till sitt förfogande, så att de kan hålla sig i form.

Detta boende erbjuder sina gäster bekvämligheter, som ett minikök, samt matplats.

Triumfbågen ligger ungefär 2 km bort, medan Théatre Comédie Caumartin ligger några meter bort från lägenheten. Cirka 20 minuters promenad från boendet kan du besöka Champs-Élysées. Madeleinekyrkan ligger en kort bit från Merveil - Family Suite - Opera - Caumartin II och är ett bra ställe att besöka. Järnvägsstationen Auber är belägen mindre än 150 meter bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Family Suite - Opera - Caumartin II Paris
1 Min Opera - Ac - Authentic Parisian Experience
Mobilpris

1 Min Opera - Ac - Authentic Parisian Experience

121 m från boendet
USD 1220 USD 1098
per natt
Appartment Au Coeur De Paris 8E
Mobilpris

Appartment Au Coeur De Paris 8E

226 m från boendet
Le Loft Bleu La Madeleine - Un Mini Loft Design Et Tres Central
Mobilpris

Le Loft Bleu La Madeleine - Un Mini Loft Design Et Tres Central

8.7
Fantastiskt 60 recensioner
226 m från boendet
USD 190 USD 171
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Paris Orly Flygplats
    20 km

    Tågstationer

    Paris Saint-Lazare järnvägsstation
    300 m

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Transfer

    • Flygplatstransfer (mot avgift)

    Aktiviteter

    • Fitnessklubb
    • Yogalektioner

    Boendetjänster

    • Säkerhetsfack
    • 24-timmars reception
    • VIP-incheckning/-utcheckning
    • Snabbincheckning/-utcheckning
    • Säkerhet
    • Frisör
    • Hushållning
    • Matinköpsservice

    Matställen

    • Frukost i rummet

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Torktumlare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar
    • Barnpassning/barnomsorg

    Fritid

    • Spa & Hälsocenter
    • Ansiktsbehandling
    • Behandlingsrum
    • Skönhetsbehandlingar
    • Ryggmassage
    • Huvudmassage
    • Helkroppsmassage
    • Fotmassage
    • Makeup tjänster

    I rummen

    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Klädkammare
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Utrustning

    • LCD-TV
    • Radio väckarklocka

    Design

    • Parkettgolv

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Allergifria rum
    • Rökdetektorer
    • Elbilsladdstation
    • Brandsläckare
    • Nyckelåtkomst

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 16:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 11:00
    Licensnummer7510907837438
    Vanliga frågor
    • ❓
      Vilka spa-möjligheter erbjuds på Merveil - Family Suite - Opera - Caumartin II?
      På Merveil - Family Suite - Opera - Caumartin II har gästerna möjlighet att njuta av huvudmassage, ryggmassage och ansiktsmassage, samt behandlingsrum.
    • ❓
      Vilken kollektivtrafik ligger nära Merveil - Family Suite - Opera - Caumartin II?
      Den närmaste tågstationen är Auber, som ligger cirka 5 minuters promenad från Merveil - Family Suite - Opera - Caumartin II.
    • ❓
      Hur stort är Merveil - Family Suite - Opera - Caumartin II?
      Merveil - Family Suite - Opera - Caumartin II har en total yta på 50 m².
    • ❓
      Hur många gäster kan bo på lägenheten?
      Lägenheten erbjuder boende för upp till 6 gäster.
    • ❓
      Har Merveil - Family Suite - Opera - Caumartin II en fin utsikt?
      Fönstren på Merveil - Family Suite - Opera - Caumartin II öppnar sig mot utsikten över staden.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Paris Orly Flygplats
    20 km

    Tågstationer

    Paris Saint-Lazare järnvägsstation
    300 m

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Family Suite - Opera - Caumartin II Paris

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng